noonoo

noonoo - home - [ v 01 a ]

Strona główna.


noonoo - projekt - [ v 01 a ]

Wskazanie projektu.


noonoo - kategoria - [ v 01 a ]

Zaznaczenie kategorii.TU CZTAĆ!!!! O TU NIECO NIŻEJ!!!
TAK TUTAJ CZYTAĆ...

Ok laski. Plan jest taki:

Oczywiscie wszystko co tu pokazuję to moja artystyczna wizja, jeśli coś wam BAAARDZO przeszkadza w moich projektach zawsze możemy coś pozmieniać.

Ja zrobiłem stronkę dla rozdzielczości 1600 x 948 (w sumie tak trochę z kosmosu) - ale założenie jest takie że to ma być pełen ekran przeglądarki - więc dodajcie sobie tam w wyobraźni rząd obrazków (albo odejmijcie).

Starałem się nie zmieniać niczego z tego co sobie wymysliłyście jednocześnie dostosowując to pod kątem pisania dynamicznej stronki. A więc...

Moim zdaniem:

1. Wasz projekt ma za małe zdjęcia - proponuję mój rozmiar (takie czasy .. mój rozmiar jest lepszy i tyle :P).

2. Jesli to ma być wasze portfolio to SILNIE sugeruję (czytać .. inaczej nie robię) zrobienie strony dynamicznej. Dzisiaj zaledwie 10% internautów używa rozdzielczości 1024 x 768 px (a cały czas jest to standard robienia projektów internetowych .. co ma dużo plusów - ale my tutaj możemy więcej).
Ale my tutaj możemy więcej. (tak, celowo się powtórzyłem :P)
Chciałbym żeby ta stronka dopasowywała się dynamicznie do rozdzielczości jaką ma ustawiony internauta. Czyli jedni będą widzieć więcej obrazków i mniej stron paginacji (czyli tych poprzenia/następna/1/2/3) a inni odwrotnie (czegoś takiego jeszce nie robiłem ale myslę że dam radę :P).
Założenie mojego pomysłu jest takie że z lewej i prawej strony jest tyle przerwy co wielkość jednego obrazka (góra dół ma większy zapas). Dzięki temu wszystko będzie ok bla bla bla .. ja to tak widzę pod kątem dynamiki treści więc ta odległość to minimum (możemy to zwiększyć lecz nie zmniejszyć).

No i teraz jak ktoś będzie otwierać waszą stronkę to mój wierny serwer policzy wszystko co trzeba i tak dobierze ilości obrazków itp żeby całą strona mieściła się na jednym ekranie bez pasków przewijania (za to z przełacznikami 1/2/3...).

3. W związku z #2: stosowałyście dziewczyny jakieś kwadraciki wypełnione kolorem a nie projektem (looks sweet) więc trzeba będzie opracować jakiś schemat jak się one mają wyświetlać.
Projekty bedą wyswietlać się za każdym otwrciem strony w takiej samej kolejności (jeśli ktoś chiałby komuś coś pokazać albo drugi raz obejrzeć coś co robiłyście to łatwiej mu będzie to znaleźć "w prawym dolnym" niz szukając kwadracika na jednej z 10 podstron) - kolejność ustalicie sobie same datą albo jakimś innym polem - ustalimy to.

4. Stosujecie w projekcie kolory zamiast obrazków (jako wypełniacze) - bedzie mi potrzebny więc ich układ, który bedę musiał wpasować dla wszystkich podstron.
(...tu się w sumie zapomniałem że to pisałem .. ale jakoś nadgoniłem dowcipem .. a zostawię .. pośmiejcie się trochę :P).

5. JA widzę tę stronkę tak - każdy z projektów to będzie jakaś aktualność, którą przypiszecie sobie do jednej z kilku kategorii. Dzięki temu będziecie miały kategorie "grafika", "rekalma", "video" .. co tam wam pasuje. Wtedy reszta będzie się przyciemniać itp. itd. hwdp. etc. W samym opisie szczegółowym projektu oczywiście będziecie mogły wstawić co chcecie (czyli taki prawie że word - ale to po wybraniu jednego z projektów).

Treść strony MUSIMY zrobić na STAŁĄ szerokość (no nie musimy ale z doświadczenia wiem że nie ułożycie ładnie treści jeśli nie ma konkretnej szerokości).

6. Widziałem tam, że ten wave w lewym dolnym nazywał się PLAY - jeśli chcecie player, który nie będzie zatrzymywał muzyki podczas chodzenia po stronie to musi on być poniżej belki z menu (technologia iframe) (na projektach jest po lewej .. ale wtedy będzie przerywał) .. więc wtedy można by go wstawić niżej nawet z przyciskami next/prev/pause etc.

7. Menu będzie na dole. Wszsystko będzie animowane jak na stronkę designerską przystało (a nie skakane). Ja to widzę tak, że po najechaniu myszką nad jakąś kategorię to białe tło z kółkiem przewinie się płynnie na swoje miejsce. Jednocześnie rozwinie się ten kwadracik z krótkim opisem kategorii, a obrazki z innych kategorii zbieleją.
Jeśli teraz ktoś kliknie na ten przycisk to stronka się przeładuje i będą teraz wyświetlone tylko obrazki z tej kategorii.

8. Dodatkowo możemy zrobić jedną / dwie zakładki z klasyczną strukturą rozwijalnego menu. Będziecie mogły sobie umieścić tam "noonoo - o nas - kontakt - ceny .. cokolwiek...".
Myślę że nie ma co wstawiać tego za dużo (na pierwszy poziom, bo wtedy przy mniejszych rozdzielczościach te numerki od paginacji wjadą na menu - chyba że macie lpeszy pomysł na rozmieszczenie tego wszystkiego - ale na moje jest git).

9. KONTAKT umieściłem tak sam sobie - wydaje mi się że tam jest fajnie widoczny . .ale to mi to obojętne.

10. WYKONANIE - umiesciłem po prawej ... na moje pasuje tam super. W zasadzie nie interesuje mnie gdzie to będzie ale jeśli ja mam robić stronę to ma gdzieś być napisane że ja :].

11. Myszka nad projektem -> pozostałe elementy przyciemnione - rozwija się kwadracik z krótkim tytułem.
Proponuję żeby zdjęcie się powiększało z cieniem pod spodem (w waszym htmlu się pomniejsza).

12. Dołożymy gdzieś formularz wysyłania emaili do was, a także google analytics - czyli będziecie mogły sprawdzać cały marketing internetowy - ilość wejść na stronę, jak was znaleziono, ile czsu kto gdzie siedział itp itd.
Pozycjonowanie (czyli dbanie o wyższe miejsce w wyszukiwarkach jak google) to zupełnie inne zadanie.
Ja się w to nie bawię ale jakby co udzielę wam wskazówek co robić. (Wpiszcie w google "hyper motion" -> to jest pozycjonowanie :P)

13. Stronkę mogę trzymać na moim serwerze - biorę za to 50 zł rocznie (póki co, ale wątpię żeby to kiedykolwiek wzrosło - raczej spadło jak już .. ale w to też wątpię :P).

Jak chcecie mogę zainstalować to gdzie indziej.

DOMENĘ powinnyście kupić same. Nazwa strony jest mega ważna i może być warta grube tysiące więc tego za was nie chcę robić. Jakby co mogę wam pomóc w zakupie ale konto powinno być na którąś z was albo na firmę ... albo na kółko różańcowe.

14. Jeśli stronka będzie u mnie dam wam jakieś konto FTP i kilka skrzynek email. Ogólnie będziecie mieć limit miejsca .. powiedzmy dla was 2GB na wszystko (to dużo - inni mają mniej .. no ale tutaj koleżanki po fachu .. no i macie cycki :P). Możecie zawsze połączyć to z jakimś gmailem to wszystko tam się będzie przesyłać i po problemie (tam jest 8 GB chyba - no ja tyle nie mogę dać bo płacę za przestrzeń).

15. i teraz ta najfajniejsza część ... cena :D

Z animacjami (czyli płynne elementy, bez skakania) chcę 700. Bez animacji mogę zrobić wam za 400. Normalnie zaczynam od 1500. Tylko Maras z Kontra dostał dotychczas poniżej tej ceny (też mu stronkę robię) no ale kolega od lat na tej samej scenie co ja to wiadomo - tym bardziej że biznes klubowy średnio idzie.
Jeśli za drogo to trudno. Jak poszukacie to znajdziecie tańsze oferty, ja za mniej robić nie będę (i tak was tu wspieram bo kolejkę to mam na 6 stron jak nie więcej .. ale spoko .. tylko jedna pilna. .. reszta tak jakoś jak będę mieć czas więc się wami zajmę w miarę szybko - z resztą mam ochotę porobić wam te animacje fajne więc się postaram .. wiem .. zboczony jestem :P).

16. Jeśli potrzebujecie czegoś więcej - jakiejś konkretnej opcji to walcie śmiało, spokojnie mogę powiedzieć że napiszę wszystko (oto przykład moich umiejętności: WSZYSTKO .. BOOYASHACKA!!!!).

17. PS. Możemy umieścić jakieś flashe jak chcecie, ale ja wolałbym zroić wszystko na HTML5 CSS3 i javie -> będzie wyświetlane na durnych iphonach (iPhone SUCKS - GALAXY rulez). Na dużą skalę java jest jednak mega wolniejsza niż flash.
kontakt: Maciej Dejewski
tel: +48 608 256 746
e-mail: mdejewski@bimstudio.pl